Патник фрлил парички во мотор од авион за среќа

Од:

Патник фрлил неколку монети во моторот од авион на кинеската нискобуџетна авиокомпанија „Лаки Ер“, пред да се качи на летот од Ансинг до Кунминг.

dobivaj vesti na viber

Иако фрлањето парички во моторот „за среќа“ е обичај во многу делови на светот, тоа е исклучително опасно, бидејќи, монетите може да предизвикуваат сериозна штета, па дури и целосно откажување на моторот.

Патникот, идентификуван само како Лу, веќе доби седум дена притвор.

Поради „испадот“ на Лу, летот бик откажан, а авиокомпанијата соопшти дека паричките „предизвикале штета од 20.000 долари“, поради одлагањето на летот за 160 патници.

Би можело да ве интересира

Македонецот Зоран Петровски победи во бугарскиот „Survivor“

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Скапо го платив кафето со Венко, ме избркаа од работа: Лиде Лиде за популарната средба со Филипче

Ана Ололовска

Истражување: Луѓето кои се опседнати со славните имаат пониски когнитивни способности

Ана Ололовска

Совети за „брзо дневно зачистување“ дома

Ана Ололовска

Златните риби можат да насочуваат роботски возила кон копно

Ана Ололовска

Највозрасната жена на светот наполни 119 години

Ана Ололовска