„Парамаунт“ подготвува преработка на филмот „Без лице“

Од:

Продукциската куќа „Парамаунт пикчрс“ подготвува нова, видоизменета преработка на филмскиот хит од 1997 година, „Без лице“ (Face/Off).

Проектот е во претпродукција. Сценариото ќе го пишува Орен Узиел, а глумците и режисерот сѐ уште не се познати.

Во оригиналната верзија, главните улоги ги толкуваа Џон Траволта и Николас Кејџ.

Би можело да ве интересира

Двојката која никој не ја сакаше во „Пријатели“: Зошто Џои и Рејчел требаше да бидат во врска?

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Џеј Ло во жешка сцена за која сите зборуваат: Жено гориш!!!

Татјана Ташкова

Полански: За сè е виновен Харви Вајнстин

Ана Ололовска

„Ирецот“ е најдобар филм за годинава, според њујоршките филмски критичари

Ана Ололовска

Избрани филмовите кои најмногу влијаеле во претходната деценија

Ана Ололовска

Четворица режисери кои Холивуд „ги избрка“ сакаат да се вратат

Ана Ололовска