Панасоник ги претстави новите ВР-очила

Од:

Панасоник ВР се први очила за виртуелна реалност кои нудат поддршка за ХДР-камера. Овде, како додаток, се и техничките драјвери во слушалките.

Компанијата на годинашниот Саем за електроника во Лас Вегас ги претстави своите нови ВР-очила, коишто на корисниците им нудат нешто што навистина изгледа како дел од иднината. За тоа се заслужни и микро ОЛЕД плочките со висока резолуција.

Сепак, производот има и некои ограничувања. ОЛЕД плочките ја ограничуваат сликата и аглите на гледање, па според многумина, тоа е маана што мора да се исправи, доколку Панасоник се стреми кон попрактична примена, за што повеќе да му ја приближи технологијата на виртуелната реалност на обичниот корисник.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Неуништиво стакло за складирање податоци

Ана Ололовска

Програма која не дозволува голи фотографии

Ана Ололовска

Мајкрософт со нов антивирусен софтвер за Андроид и „iOS“

А1он

Почина пронаоѓачот на „Ctrl+x“, „Ctrl+c“ и „Ctrl+v“

Ана Ололовска

Откажан најголемиот саем за мобилни телефони во светот поради коронавирусот

Драган Поповски

Андроид-Блутутот закана за кибер-безбедноста на корисникот

Ана Ололовска