Пакистански владини претставници добија мачкини уши при пренос во живо на „Фејсбук“

Од:

Пакистански владини претставници беа прикажани при пренос во живо со мачкини уши и мустаќи, по што владејачката партија на земјата ја припиша грешката на човечки фактор.

Пакистанската партија „Техреек е Инсаф“ (ПТИ) соопшти дека филтер-мачка по грешка бил вклучен од трудољубив волонтер во моментите кога Шукат Јусафзаи, покраински министер за информации, давал изјава за новинарите.

ПТИ соопшти дека филтерот бил отстранет по неколку минути додавајќи дека се преземени сите неопходни мерки за да се избегне сличен инцидент во иднина.

Би можело да ве интересира

Најмалку четворица загинати во престрелка помеѓу индиската и пакистанската армија во Кашмир

Пакистанскиот премиер отпатува во Иран во обид да ги смири тензиите во регионот

Прекинато судењето на лекарот кој и помогна на ЦИА околу Бин Ладен

Татјана Ташкова

Индија ја обвинува пакистанската тајна служба дека земјата ја преплавила со лажни пари

Ана Ололовска

Кан: Судир меѓу Пакистан и Индија би можел далеку да одекне

Премиерот на Пакистан предупредува на опасност од војна

Ана Ололовска