Озил и неговата вереница ќе платат операции за 1000 деца од целиот свет

Од:

Тоа може и да е нивниот голем ден, но Месут Озил и неговата идна сопруга Амине Ѓулше,ја одбележаа својата свадба со многу мил гест.

Двојката одлучи да им помогне на многу деца од целиот свет. Фудбалерот на Арсенал и неговата вереница ќе платат операции за 1.000 деца.

Месут Озил и Амине ги предупредиле гостите за својот посебен ден да се откажат од традиционалните подароци и молат тие да ги дадат парите за добротворни цели, за деца од различни земји.

Во 2014 година полудефанзивецот на Арсенал ја подари својата премија од Светското првенство во износ од 240 илјади фунти за да плати операција на 23 бразилски деца.

Би можело да ве интересира

Роналдо: Не се согласувам за голман да се дадат 80 милиони евра, но таков е фудбалскиот свет

Ана Ололовска

Кошаркарскиот дрес на Барак Обама продаден за 120 илјади долари

Никој не го сака Алексис Санчез заради високата плата

Ќерката на милионерката Рејчел Клечер пронајдена мртва во базен

Судијката од финалето во Истанбул доби високи оценки

Де Бур се извини за неговите зборови за женскиот фудбал