Ози Озборн хоспитализиран поради грип

Хеви метал легендата Ози Озборн е в болница, поради компликации од вирус од грип.

Неколку дена претходно, рокерот ги одложи закажаните концерти во Велика Британија и во Европа, при што на официјалната страница, им се извини на обожавателите и наведе дека последниве месеци страда од неколку болести.

Но, во објавата вети заедничка турнеја со хеви метал групата Џудас Прист во текот на годината.

Би можело да ве интересира

Марвел најави нови 10 филмови

Ана Ололовска

Едвард Фурлонг во новиот „Терминатор“ филм

Ана Ололовска

Алек Болдвин повторно коментираше на Инстаграм, ќерка му се сликала во танга

Ана Ололовска

Ќерката на Пол Вокер сè попопуларна на Инстаграм

Ана Ололовска

Мараја Кери: Спиев само со петмина

Ана Ололовска

Офрлено обвинението за сексуален напад против Кевин Спејси

Ана Ололовска