Откажан вториот „Вудсток” фестивал

Од:

Музичкиот фестивал „Вудсток 50″, којшто требаше да се одржи во август по повод 50-годишнината од легендарниот прв фестивал, е откажан поради непредвидени околности, соопштија организаторите. Настанот требаше да трае три дена, од 16 до 18 август.

– Жалам што низа непредвидени пречки го оневозможија одржувањето на фестивалот, рече Мајкл Ланг, еден од основачите на „Вудсток” 1969 година.

Првите проблеми се појавија кога организаторите не добија дозвола за користење две сцени во Њујорк, по што почна да секнува приливот на средства. Следеше и повлекување на некои од водечките ѕвезди кои беа најавени за овогодишниот спектакл, како што се раперот Џеј-зи и поп-ѕвездата Мајли Сајрус.

Билетите за фестивалот никогаш не беа пуштени во продажба.

Би можело да ве интересира

Шведските власти не одобрија регистарски таблици „Трамп“

ВИДЕО: Индијка роди близначки на 73 години

ВИДЕО: Најстариот нуркач на светот повторно собори рекорд

ВИДЕО: ТВ-водителка му кажа на колегата со темна кожа дека личи на горила, потоа се извини

Тејлор Свифт ја освои главната награда на MTВ Видео музички награди

Ана Ололовска

Лидерот на израелските лабуристи по 47 години ги избричи мустаќите за да му читаат од усни