Откажан вториот „Вудсток” фестивал

Од:

Музичкиот фестивал „Вудсток 50″, којшто требаше да се одржи во август по повод 50-годишнината од легендарниот прв фестивал, е откажан поради непредвидени околности, соопштија организаторите. Настанот требаше да трае три дена, од 16 до 18 август.

– Жалам што низа непредвидени пречки го оневозможија одржувањето на фестивалот, рече Мајкл Ланг, еден од основачите на „Вудсток” 1969 година.

Првите проблеми се појавија кога организаторите не добија дозвола за користење две сцени во Њујорк, по што почна да секнува приливот на средства. Следеше и повлекување на некои од водечките ѕвезди кои беа најавени за овогодишниот спектакл, како што се раперот Џеј-зи и поп-ѕвездата Мајли Сајрус.

Билетите за фестивалот никогаш не беа пуштени во продажба.

Би можело да ве интересира

Џастин Бибер објавува нов албум, прв по пет години пауза

Ана Ололовска

ВИДЕО: Лозано заминува на голема американско-канадска турнеја

А1он

ВИДЕО: „React“ е конечно тука, а девојките во 40-тите се „пожешки“ од било кога

Ана Ололовска

ВИДЕО: Мик Мил и Џастин Тимберлeјк со нова песна „Believe“

А1он

ВИДЕО: „Goo Goo Dolls“ ја најави својата голема летна турнеја „Goo Goo Dolls 2020“

А1он

(ВИДЕО) Нов музички хит: „Ана“ ги оживеа восочните фигури на „Суперхикс“

Ана Ололовска