Отфрлено обвинението против Депардје за силување

Од:

Француското обвинителство го отфрли обвинението против актерот Жерар Депардје, обвинет за силување, поради недостиг на докази.

Во соопштението на Обвинителството се наведува дека обвинителите не успеале да ги потврдат наводите од обвинението.

Депардје (70) минатата година беше обвинет за силување од страна на млада француска актерка.

Тој го негираше обвинението.

Франциските медиуми пренесуваат дека таа поднела жалба.

Би можело да ве интересира

Пред премиерата на „Ад Астра“, Бред Пит испрашуваше астронаут од НАСА

Ана Ололовска

Рок-ѕвездата Рик Окасек пронајден мртов во Њујорк

Ана Ололовска

Бритни Спирс загуби дел од старателството врз своите деца

Ана Ололовска

ВИДЕО: Мајли Сајрус го дели домот со својата девојка

Ана Ололовска

Почина модниот фотограф Петер Линдберг

Ана Ололовска

Рита Ора критикувана поради својата проѕирна тоалета

Ана Ололовска