Оружје од 19. век откриено во Северна Грција

Од:

Пушки и пиштоли од 19. век е откриено близу езерото Јанина во северна Грција, јави грчката државна новинска агенција АНА-МПА.

Оружјето било скриено во патна вреќа, а има одредени индиции за незаконска трговија со антиквитети. Истрагата е во тек.

Станува збор за 11 пиштоли, четири пиштоли со една цевка, пушка со една цевка, двоцевка, две троцевки, пет мечеви, четири футроли за мечеви и две мачети.

Оружјето е предадено на полициските истражители заради натамошна проверка.

Би можело да ве интересира

На огласот на милијардерот Маезава се пријавиле над 20.000 кандидатки

Ана Ололовска

ВИДЕО: Американка двапати родила близнаци за една година

Ана Ололовска

Забраната на пластични ќеси ја истакна снаодливоста на Тајланѓаните

Ана Ололовска

Ќерка го тужела татко си оти ѝ удрил шлаканица, и изгубила

Ана Ололовска

Природен феномен: Невообичаено многу близнаци на едно место

Ана Ололовска

Пронајден можеби најголемиот цвет на светот

Ана Ололовска