Орео го објави новиот вид на колачиња „Суприм Орео“, нивната вредност е повеќе од 10,000 долари

Од:

Новиот договор за соработка помеѓу компанијата за производство на колачиња Орео и брендот на улична облека Суприм, во Њујорк го промовираа нивниот заеднчки производ – колаче со лого на Суприм.

Црвеното колаче веќе се продава на страната на „eBay“ за повеќе од 10,000 американски долари.

Колачето ја има претпознатливата боја и лого на популарниот бренд Суприм.

Според првичните информации, за три колачиња љубителите ќе требаат да платат 8 долари, а ќе можат да ги купат само во продавниците на Суприм.

Би можело да ве интересира

Во Ханој веќе нудат „коронабургер“

Ана Ололовска

ВИДЕО: Неколку начини како да се подготви вкусно јајце

А1он

5 намирници кои содржат повеќе витамин Ц од портокалот

А1он

11 здрави зачини што задолжително треба да ги имате во вашата кујна

А1он

Јапонскиот „крал на туната“ купил риба од 276 килограми за еден и пол милиони евра

Ана Ололовска

На македонската трпеза најприсутни лебот, јајцата, пилешкото и компирот

Татјана Ташкова