Офрлено обвинението за сексуален напад против Кевин Спејси

Од:

Судскиот процес против холивудскиот глумец Кевин Спејси, за наводен сексуален напад на 18-годишно момче, е прекинат поради „недостапност на оштетениот во својство на сведок”, соопшти Обвинителството во Нантакет, Масачусетс, САД.

На сослушувањето минатата седмица, оштетениот одби да одговори на прашањето – дали ги избришал своите СМС пораки што му ги праќал на Спејси.

Спејси беше обвинет за сексуален напад што се случил во бар во Нантакет пред повеќе од три години.

Би можело да ве интересира

На овие природни облини не одолеа ниту најголемиот холивудски заводник

Ана Ололовска

Клои Кардашијан не може да се насмее од ботокс

Ана Ололовска

Колин Фирт се разведува после 22 години брак

Ана Ололовска

Сер Род Стјуарт е најстариот пејач на врвот на топ листата во Велика Британија

Ана Ололовска

Џон Траволта и Оливија Њутн Џон во костимите од „Брилијантин“ по 41 година

Ана Ололовска

Ѕвездата на „Очајни домаќинки“ се соблече во бикини и покажа какво тело има на 55 години

Ана Ололовска