Новиот Плејстејшн 5 во ноември за 400 и 500 долари

Од:

Јапонската компанија Сони објави дека следната генерација на својата позната конзола за видеоигри, Плејстејшн 5 ќе ја пушти во продажба во ноември.

Јапонската компанија објави дека новата конзола ќе чини 499,99 американски долари за верзијата со диск-драјвер и, 399,99 долари без тој дел.

Уредот ќе се најде на пазарите во САД, Јапонија, Канада, Мексико, Австралија, Нов Зеланд и Јужна Кореја на 12 ноември, а во останатиот дел од светот, ќе биде достапна седум дена подоцна – на 19 ноември.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: „Ајфон 12 – 5-Г“ со нов екран и нов изглед

Ана Ололовска

ВИДЕО: Летечки костим за побрза итна помош

Ана Ололовска

Во продажба билетите за првиот лет со летачко такси

Ана Ололовска

„Епл“ го одложи претставувањето на новиот „Ајфон“

Ана Ололовска

Уред за комуникација меѓу луѓето и животните

Ана Ололовска

Први фотографии од новиот „Галакси воч 3“

Ана Ололовска