Новиот црно-бел точкест мини-фустан на Емили Ратајковски

Од:

Како дел од својата женска „Инамората“ линија, Емили Ратајковски на себе го претстави новиот црно-бел точкест мини-фустан.

Дизајнот е инспириран од модата во 1960-тите. А пак, во комбинација со тоа, манекенката облече и класични бели Најки патики.

Цената на „Монро“ мини-фустанот е 145 американски долари.

Би можело да ве интересира

Лудус – добитник на наградата за најдобро шоу на Љубљанската модна недела

Ана Ололовска

Три генерации македонска мода – настан организиран на иницијатива на сопругата на претседателот

Ана Ололовска

Хантер Мекгрејди го продолжува походот кон уривање на стереотипите

Ана Ололовска

Почна Лондонската недела на модата

Ана Ололовска

Милано: Модна недела меѓу традиционалните и дигиталните ревии

Ана Ололовска

Шакира во костим за капење дизајниран по нејзина идеја

Ана Ололовска