Нови обвиненија за сексуални напади против Кевин Спејси

Од:

Британската полиција соопшти дека ги истражува тврдењата на уште три други лица, кои го обвинуваат американскиот актер Кевин Спејси за сексуални напади.

Претходно се тврдеше дека се истражуваат три случаи за наводни напади, но истрагата во Британија е проширена со уште три извршени во периодот од 1996 до 2013 година во Лондон и Глочестер.

Иако полицијата не ги соопшти имињата, обвинувањата се појавија од актери и вработени од лондонскиот театар „Олд Вик“, каде Спејси беше уметнички директор повеќе од една деценија се до 2015 година.

Би можело да ве интересира

Актерот Кевин Спејси должи 31 милион долари

А1он

Човекот кој го обвинува Кевин Спејси дека го силувал кога бил дете, мора да го открие идентитетот

Жарко Настоски

Кевин Спејси обвинет за сексуално злоставување малолетник, на суд на 7 јануари

Наум Локоски

Кевин Спејси ќе биде избришан од „Сите пари на светот“

Наум Локоски

Сони го повлече филмот „Сите пари на светот“ од АФИ Фест поради Кевин Спејси

Наум Локоски