Нови „Луј Витон“ цик-цак патики

Од:

Парискиот бренд „Луј Витон“ продолжува да ги поместува границите на луксузот, а најново во тој поглед се скромните цик-цак патики.

Гломазните патики повторно се во мода, па француската компанија посака парче и од овој колач.

Цик-цак патиките својата слава ја стекнаа кон крајот на минатиот век и беа инспирирани од скејтерите. Новиот „Луј Витон“ модел има гломазен горен дел и цик-цак детали сместени на средишните и страничните делови.

Цената за еден чифт е 1.175 долари, а овие патики се достапни во сини, бели и портокалови нијанси.

Би можело да ве интересира

Клаудија Шифер се сликаше гола

Ирина Шајк – најпопуларната бикини-манекенка за ова лето

Ана Ололовска

„Гучи“ ја воведува вештачката интелигенција во модата

Ана Ололовска

Очилата за сонце имаат рок на траење

Ана Ололовска

Првиот ангел на Викторија Сикрет со облини

ВИДЕО: Манекен почина на ревија во Сао Паоло

Татјана Ташкова