Нова снимка од нападот врз Шварценегер: Откако го удри падна на земја, а обезбедувањето го зграпчи

Од:

Арнолд Шварценегер беше нападнат на настан во Јоханесбург. По првата, се појави и втора снимка од нападот.

Во видеото се гледа како непознат маж со нога го удира Шварценегер во грб, паѓа на земја, а потоа обезбедувањето на поранешниот гувернер на Калифорнија го зграпчува.

Мотивот за нападот не е познат, а снимката на Твитер ја објави лично Арнолд Шварценегер.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Шинејд О’Конор: Принс ме бркаше и се обиде да ме повреди

Ана Ололовска

ВИДЕО: Џеј Ло прошета во креација на Версаче и ја „затресе“ пистата

Ана Ололовска

Пред премиерата на „Ад Астра“, Бред Пит испрашуваше астронаут од НАСА

Ана Ололовска

Рок-ѕвездата Рик Окасек пронајден мртов во Њујорк

Ана Ололовска

Бритни Спирс загуби дел од старателството врз своите деца

Ана Ололовска

ВИДЕО: Мајли Сајрус го дели домот со својата девојка

Ана Ололовска