Нова песна на Наде Талевска Спасовска – „Оваа љубов“

Од:

Познатата македонска поп дива и оперска пејачка, Наде Талевска – Спасовска, на овогодинешниот Макфест 2020 се претстави со прекрасната балада „Оваа љубов“.

Аранжманот, текстот и музиката му припаднаа на Бобан Василески, а извонредните вокални способности на Наде дојдоа до израз и не оставија никого рамнодушен.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: „Фикшн“ со новата песна го враќа звукот на ’80те и ’90те години

А1он

Во Скопје почна музичкиот фестивал „Андерфест“

Ана Ололовска

Почнува второто издание на музичкиот фестивал „Андерфест“

Ана Ололовска

Пепа Димитрова го промовираше спотот за „Студени очи“

Ана Ололовска

ВИДЕО: Лара Иванова како Алиса во земјата на чудата

Ана Ололовска

Борис Цветановски преку „Ris Flower“ ќе се претстави пред светската музичка сцена

Ана Ололовска