Нова невестинска колекција на дизајнерката Белма Твико-Стамбол

Од:

Најновата невестинска колекција на босанската модна дизајнерка Белма Твико-Стамбол за пролет/лето 2020 година изобилува со раскошни фустани и тоалети… Експресивни, но елегантни силуети со сложено извезени детали изработени во женствен и еклектичен дух.

Во таа смисла, според критичарите, настанаа бајковити тоалети, совршено прилагодени на женската фигура. Неа, пак, дополнително ја нагласуваат токму прецизно прилагодените корсети и долгите силуети, скроени од обемни, но нежни материјали.

Минималните, структурирани тоалети се безвременски во нивната едноставност. Невестата во замислата на Белма Твико-Стамбол се чувствува подеднакво женствено и нежно, и во романтичен фустан и во ефикасно скроен костим.

Би можело да ве интересира

Хантер Мекгрејди го продолжува походот кон уривање на стереотипите

Ана Ололовска

Почна Лондонската недела на модата

Ана Ололовска

Милано: Модна недела меѓу традиционалните и дигиталните ревии

Ана Ололовска

Шакира во костим за капење дизајниран по нејзина идеја

Ана Ололовска

Бред Пит е новото лице на модниот бренд Бриони

Ана Ололовска

Ирина прошета во Њујорк по дуксер

Ана Ололовска