Нова изменета надворешност на „БМВ Икс-7“

Од:

Јапонскиот тјунер „Валд“ подготви нов надворешен изглед за „БМВ Икс-7“. Судејќи според фотографиите, според многумина, се чини дека направиле фантастична работа за да го направат автомобилот уште поизразен.

Новата видоизменета надворешност не изгледа воопшто „срамежлива“… Се работи за преден браник со „прилично агресивен“, нов заден браник на праговите – со дифузер и заден спојлер.

На предниот браник има дополнителни „скриени“ ЛЕД-светла, а поради помасивните прагови, „Икс-7“ изгледа и поширок. Теренецот доби и комплет тркала од 24 инчи. На задниот браник е додадено стоп-светло.

Би можело да ве интересира

„Континентал“ воведува еколошки пневматици

Ана Ололовска

„БМВ“ со нова понуда „М-перформанс“

Ана Ололовска

Поради недостиг од чипови „Џенерал Моторс“ затвора привремено осум од 15 фабрики

Ана Ололовска

„Стрела“ е рускиот одговор на американскиот „Хамер“

Ана Ололовска

Џенерал моторс повлекува повеќе од 73.000 електрични возила од пазарот

Ана Ололовска

Заради безбедност, возачката врата се отвора со десната рака

Ана Ололовска