Нов тренд – очила за сонце кои го покриваат целото лице

Од:

Познат јапонски бренд неодамна пушти во продажба необични очила за сонце кои не ги штитат само очите, туку и ностот, устата и другите делови на лицето.

Овие очила или подобро овој визир за сонце е направен од поликарбонат, многу е издржлив, не ја губи формата по долго носење. Очилата се отпорни не ветер и не се замаглуваат.

Очилата се ставаат на лицето исто како и обичните очила за сонеце и не се помалку удобни за носење.

Засега се продаваат само преку јапонскиот Амазон. Производителот очекува да станат хит и да почена продажба во светски рамки.

Би можело да ве интересира

Кристи Бринкли на насловницата на „Вестлејк Малибу“

Ана Ололовска

Меколи Калкин на модна ревија на „Гучи“

Ана Ололовска

Дел од уличната мода во Русија

Ана Ололовска

Ема Радукану е ново лице на „Диор“

Ана Ололовска

Наоми Кемпбел ја затвори ревијата на „Мекквин“ во Лондон

Ана Ололовска

Адел на насловната страна на „Вог“

Ана Ололовска