Нов SEAT Ateca 2020: засилување на успешната приказна

Од:

– Новиот SEAT Ateca 2020 носи револуција на дизајнот на компактниот теренец, благодарение на поемотивниот надворешен дизајн и напредниот ентериер

– SEAT Ateca станува целосно поврзан со интегрирање на висока конективност во автомобилот – интернет функции и услуги – и поврзаност со SEAT CONNECT

– Напредните системи за помош и безбедност на возачот го одведуваат SEAT Ateca 2020 на следното ниво

– Новото ниво на опрема XPERIENCE му дава на Ateca робустен и теренски карактер

– Обновениот опсег на напредни мотори на SEAT Ateca, вклучително и бензинот (TSI) и дизелот (TDI), помагаат во намалувањето на емисиите додека одржуваат динамика на возењето.

SEAT го освежува успешниот SUV – Ateca со воведувањето на производната верзија за 2020 година. Преработеното возило ќе се заснова на своите компактни SUV атрибути, додавајќи освежен и поемотивен изглед како внатре, така и надвор, целосно поврзано корисничко искуство, подобрено ниво на безбедност и удобност и зголемена ефикасност.

Кога за прв пат беше лансиран, SEAT Ateca донесе нова димензија на компактниот SUV пазар; тој беше совршен за градскиот живот, нудејќи простран, практичен и разноврстен теренец со уникатен стил. И неговиот јасен карактер, емоционален дизајн и динамична личност е додаден во новата верзија.

„SEAT Ateca стана едно од поуспешните возила на шпанскиот бренд, продавајќи повеќе од 300.000 единици од нејзиното претставување во 2016 година. Новиот SEAT Ateca 2020 е еволуција на оригиналниот производ и има за цел да го продолжи својот успех преку консолидирање на позиција во еден од најважните сегменти на пазарот“, рече Карстен Исензе, претседател на SEAT и потпретседател за финансии и IT.

SEAT Ateca е дизајниран и развиен во Барселона, а се произведува во Квасини (Чешка), додавајќи дополнителен импулс во составот на SUV понудата на брендот – сегмент на возила што е суштински важен за континуираниот успех на SEAT.

Од неговото воведување во 2016 година, продадени се повеќе од 300.000 SEAT Ateca возила, што претставува огромно достигнување за компактниот теренец.

Би можело да ве интересира

Фолксваген нема да гради фабрика во Турција

Ана Ололовска

„Шкода“ освои шест награди „Семеен автомобил на годината“ во изборот на читатели на „АУТО Штрасенверкер“

Ана Ололовска

Како другите земји го промовираат автогасот

А1он

Рено ќе укини 15.000 работни места од кои 4.600 во Франција

Ана Ололовска

Фолксваген вложува две милијарди евра во Кина за развој на возила на електричен погон

Ана Ололовска

Изненадувачки практичен и секако Simply Clever: ENYAQ iV ја претставува иднината на ŠKODA

Ана Ололовска