Непрепознатливоста на Ева Херцигова на црвениот тепих во Кан

Од:

Во деведесетите години од минатиот век Ева Херцигова беше едно од најбараните лица во светот на моделингот, а денеска ретко кој би ја препознал.

Чешката манекенка Ева Херцигова ретко се појавува во јавноста, за разлика од своите колешки Наоми Кемпбел и Синди Крафорд.

И додека нејзините некогашни сопарнички во светот на модата, на неодамна одржаните музички и филмски фестивали покажаа беспрекорен изглед, Ева изненади со своето последно појавување.

Поранешниот топ модел го посети Кан, а на гламурозниот црвен тепих се појави во тесен црн фустан, со детали со точки.

Иако нејзината линија и натаму е витка, Херцигова покажа уморно и испиено лице, како и пепеласта боја на тенот, која нејзиниот изглед го направи постар, до ниво на непрепознатливост.

Заради ова издание таа доби негативни критики, па многумина се запрашаа: Каде исчезна некогашната убавица?

Би можело да ве интересира

Што носеа ѕвездите на забавата на „Венити фер“ по доделувањето на Оскарите

Ана Ололовска

Ријана лансираше нова линија женска долна облека

Ана Ололовска

ВИДЕО: Бела Хадид прошета во провидна креација на Том Форд

Ана Ололовска

Модни компании размислуваат за префрлање на производството од Кина во Турција

ВИДЕО: Џиџи во топлес, Бела гола, а Хејли го покажа задникот…Кој не би посакал да има ваков календар

Ана Ололовска

„Версаче“ се откажува од користењето кожа од кенгур

Ана Ололовска