Некој во Србија стана милионер: извлечена „седумка“ вредна скоро три милиони евра

Од:

Во Србија вечерва е извлечена „седумка“ на лото со вредност од 2,9 милиони евра, што е една од најголемите награди добиени на игри на среќа во земјата.

Според Лотарија на Србија, организаторот на играта, добитното ливче е уплатено во градот Суботица, на северот на земјата.

Добитната комбинација што му ја донесе милионската „седумка“ на среќниот добитник е: 3, 7, 12, 25, 33, 34 и 38.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Денеска се одржува четвртиот протест „Србија против насилството“

Горан Наумовски

Официјална Москва со став: Русија ќе продолжи да ја поддржува Србија во одбраната на нејзините легитимни права

ВИДЕО: Снимка од тепачка на матуранти од две белградски гимназии

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Вучиќ: Ова е последната вечер на која ќе зборувам како претседател на СНС

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Дачиќ: Дали знаете како светот гледа на народот кој го продава својот лидер

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Луѓето на митингот го фалат Вучиќ: „Само тој и тој, никој друг“

Ана Ололовска