Натали Имбрулија го очекува своето прво дете во 45-тата година

Од:

Славната пејачка, 44-годишната Натали Имбрулија објави дека е бремена и дека го очекува своето прво дете. Како што наведе, таа забременила со вештачко оплодување со сперма донирана од анонимен човек. Освен што откри дека е бремена, Натали го најави и новиот албум.

View this post on Instagram

I’m very happy to announce that I have just signed a record deal with BMG!! What an AMAZING team. I have been busy writing for the past year and a half and can’t wait to share these new songs with you all!!!! And as you can see from the pic.. there is another announcement… (no I haven’t swallowed a watermelon). I’m expecting my first child this Autumn. For those of you that know me, this has been something I have wanted for a very long time and I’m blessed that this is possible with the help of IVF and a sperm donor-I won’t be saying anything more on that publicly. I’m so excited about this next adventure… a new album and I’m going to be a mum! 🎶🤰🏻🎉😍❤️✨

A post shared by natalie_imbruglia (@natalie_imbruglia) on

„Како што можете да видите врз основа на сликата, имам уште едно соопштение, и не, не проголтав лубеница, ќе го добијам моето прво дете наесен. За вас, кои ме познавате, ова беше нешто што долго време го посакував и благословена сум што ова е можно со помош на VTO и донорот на спермата. Нема веќе ништо да говорам јавно на таа тема. Возбудена сум поради оваа следна авантура… доаѓа новиот албум и јас ќе станам мајка“, напиша Натали на Инстаграм.

Би можело да ве интересира

Џенифер Лопез избрана за заштитно лице на ГУЕС

Драган Поповски

Бред Пит: Квентин Тарантино обожава да ги собува глумиците

Ана Ололовска

На аукција во САД продадени 21 автомобил на починатиот Пол Вокер

Ана Ололовска

ВИДЕО: Никол Шерцингер се сликаше со новото момче

Ана Ололовска

ВИДЕО: Џиџи во топлес, Бела гола, а Хејли го покажа задникот…Кој не би посакал да има ваков календар

Ана Ололовска

Џејми Фокс: Сум бил „надуван до небото“

Ана Ололовска