Натали Имбрулија го очекува своето прво дете во 45-тата година

Од:

Славната пејачка, 44-годишната Натали Имбрулија објави дека е бремена и дека го очекува своето прво дете. Како што наведе, таа забременила со вештачко оплодување со сперма донирана од анонимен човек. Освен што откри дека е бремена, Натали го најави и новиот албум.

View this post on Instagram

I’m very happy to announce that I have just signed a record deal with BMG!! What an AMAZING team. I have been busy writing for the past year and a half and can’t wait to share these new songs with you all!!!! And as you can see from the pic.. there is another announcement… (no I haven’t swallowed a watermelon). I’m expecting my first child this Autumn. For those of you that know me, this has been something I have wanted for a very long time and I’m blessed that this is possible with the help of IVF and a sperm donor-I won’t be saying anything more on that publicly. I’m so excited about this next adventure… a new album and I’m going to be a mum! 🎶🤰🏻🎉😍❤️✨

A post shared by natalie_imbruglia (@natalie_imbruglia) on

„Како што можете да видите врз основа на сликата, имам уште едно соопштение, и не, не проголтав лубеница, ќе го добијам моето прво дете наесен. За вас, кои ме познавате, ова беше нешто што долго време го посакував и благословена сум што ова е можно со помош на VTO и донорот на спермата. Нема веќе ништо да говорам јавно на таа тема. Возбудена сум поради оваа следна авантура… доаѓа новиот албум и јас ќе станам мајка“, напиша Натали на Инстаграм.

Би можело да ве интересира

Бритни Спирс загуби дел од старателството врз своите деца

Ана Ололовска

ВИДЕО: Мајли Сајрус го дели домот со својата девојка

Ана Ололовска

Почина модниот фотограф Петер Линдберг

Ана Ололовска

Рита Ора критикувана поради својата проѕирна тоалета

Ана Ололовска

Мерил Стрип ќе глуми во црна комедија

Ана Ололовска

Студена средба на Моника Белучи и Винсен Касел во Венеција

Ана Ололовска