Наоми Кемпбел стана мајка, неколку дена пред својот 51. роденден

Од:

Наоми Кемпбел на Инстаграм објави дека станала мајка на девојче, првото дете на славната манекенка, а објавата ја проследи со фотографија од нејзината рака која ги држи нозете на бебето.

„Еден прекрасен мал благослов ме одбра мене да ѝ бидам мајка. Многу сум почестена што ја имам оваа нежна душа во мојот живот и не постојат зборови со кои би ја опишала оваа доживотна врска која сега ја имам со тебе, ангелу мој. Не постои поголема љубов од оваа“, напиша славната манекенка.

Засега не се знае ништо повеќе за бебето на топ моделот, која за четири дена ќе наполни 51 година.

Би можело да ве интересира

Трагедија во Рим, новороденче се задуши под неговата мајка

Горан Наумовски

Тело на бебе пронајдено во замрзнувач

Горан Наумовски

Почина актерката Џина Лолобриџида

А1он

Градоначалничката Арсовска го посети Ване, првороденото дете во Скопје

Златник за првото родено бебе во 2023 година

Горан Наумовски

Првото бебе кое се роди во 2023 година е машко