ВИДЕО: Најскапиот колач на светот

Од:

Слаткарницата „Блумсбери“ од Дубаи го направи најскапиот колач на светот под називот „Златен Феникс“, а неговата цена е 1000 долари.

Овој колач се состои од 23 каратно злато кое с ејаде, зрна од ванила од Уганда, какао од Италија и органско брашно од Велика Британија, а с ејаде со златна лажица.

Би можело да ве интересира

Од денеска не важат замрзнатите цени на храната – се стравува дека нагло се ќе поскапи

Анита Петровска Рајковиќ

Поради инфлација, секој трет самохран родител во Британија прескокнува оброци

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Внимавајте: Напивка за слабеење, суплементи за црниот дроб, млеко, чоколади – повлечени како небезбедни

Анита Петровска Рајковиќ

СДСМ: Промоција на македонските вина, храна и туризам преку Отворен Балкан

Светската криза со храна ќе се влошува, луѓето плаќаат повеќе за основните потреби насекаде

А1он

Научниците тврдат: Доколку дојде до нуклеарна војна, Австралија и Аргентина ќе имаат најмногу храна

А1он