Најавено „женско продолжение“ на филмовите „Џон Вик“

Од:

Продукциската куќа Лајонсгејт најави „женско продолжение“ на филмскиот акционен хит-серијал „Џон Вик“. Режисерската палка му припадна на Лен Вајсмен.

Во оригиналните три дела, главната улога ја имаше Кијану Ривс.

Четвртиот филм е насловен „Балерина“. Познато е и дека сценариото ќе го пишува Шеј Хатен.

Проектот е во претпродукција и не се откриваат повеќе подробности.

Би можело да ве интересира

Николас Кејџ ќе го глуми Николас Кејџ во филм за Николас Кејџ

Татјана Ташкова

Филмски едукативни работилници за деца во неколку градови

Ана Ололовска

Најсексипилната навивачка на Јунајтед откри кој фудбалер и е омилен

Татјана Ташкова

„Колегите ми ставаа сопки, а режисерите бараа да се соблечам“, ексклузивно со Лидија Вукичевиќ

Руски археолози откриja подземно казино од 17 век

Татјана Ташкова

Награда за животно дело од „Синедејс“ за Стив Абот, соработникот на „Монти Пајтон“