Најавено продолжение на филмот „П.С. Те сакам“

Од:

Продукциската компанија Алкон ентертејнмент ги обезбеди филмските права за романот „Постскриптум“ (Postscript) на писателката Сесилија Ахерн, што е продолжение на бестселерот „П.С. Те сакам“ (P.S. I Love You) од 2004 година.

И првата книга на ирската писателка, исто така, беше филмувана, во 2014 година, со Хилари Свонк, Џерард Батлер, Лиза Кудроу Кети Бејтс…

„Постскриптум“ беше пуштена во продажба прво во Велика Британија, лани во септември, а вчера е објавена и во САД.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Помалку познати комедии со солидна оценка на ИМДБ

Ана Ололовска

Одложено снимањето на серијата „Пријатели“ поради коронавирусот

Ана Ололовска

Том Хенкс и Рита Вилсон се отпуштени од болница

Ана Ололовска

Актерот Елба позитивен на коронавирус, прекинати снимањата филмови ширум светот

Ана Ололовска

Почина актерот Макс фон Сидоф

Ана Ололовска

Објавена стравичната снимка на која полицијата по грешка ја убива актерката која глумеше со Џорџ Клуни во „ER“

Ана Ололовска