Најавен документарец за Џенет Џексон

Од:

Премиерата на документарниот филм за пејачката Џенет Џексон, сестрата на Мајкл Џексон, е најавена за почетокот на 2022 година. Филмот во два дела со работен наслов „Џенет“ ќе ја одбележи 40-годишнината од објавувањето на истоимениот нејзин албум.

Четиричасовниот документарец ќе раскажува за животот и кариерата на познатата поп и ар-ен-би пејачка, а сѐ тоа дополнето со досега необјавени снимки и домашни видеа.

Џексон ќе даде осврт и на (не)славниот скандал со Џастин Тимберлејк на полувремето во „Суперболот“ во 2004 година, кога нејзиниот колега, случајно, или не – ѝ ја откри едната града пред камерите.

Џексон е извршна продуцентка на проектот, заедно со Ренди Џексон, а режисер ќе биде Бен Ajриш.

Би можело да ве интересира

Почина басистот на „Зи-зи топ“, Дасти Хил

Ана Ололовска

Тејлор Свифт најплатена музичарка за 2020 година

Ана Ололовска

Десетгодишнината од смртта на Ејми Вајнхаус одбележана со документарец

Ана Ололовска

Ерик Клептон нема да свири на концерти на кои условот за влез е вакцинација

Жарко Настоски

„Фу Фајтерс“ го одложи својот концерт поради заразен со коронавирус

Ана Ололовска

Почина легендарниот ерменски музичар Џиван Гаспарјан, во чии настапи уживаше и скопската публика

Жарко Настоски