На огласот на милијардерот Маезава се пријавиле над 20.000 кандидатки

Од:

Јапонскиот милијардер Јусаку Маезава во понеделникот објави дека бара придружничка на неговото туристичко патување на Месечината, но и воопшто – во животот. На огласот досега се пријавиле над 20.000 жени

– Полека ме обземаат чувствa на осаменост и празнина. Затоа, постојано размислувам за едно нешто: Сакам да сакам една жена, напиша Маезава на својата интернет-страница, додавајќи дека не би било никаков проблем ако кандидатката не знае јапонски јазик.

Маезава (44) е првиот добитник на билети за туристичко патување до Месечината, кое го организира Спејс-Икс и е закажано за 2023 година. Познат е и по тоа што пред минатата седмица преку Твитер на своите следачи им подели девет милиона долари.

– Сакам да најдам животна партнерка и од Вселената да испратам порака за нашата љубов и мир во светот, нагласи Јапонецот.

Тој е основач на најголемиот јапонски трговски синџир за облека – Зозо. Неговиот вкупен имот се проценува на две милијарди долари.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: „Еволуцијата на танцот“ надмина 21 милион прегледи на Фејсбук

Ана Ололовска

Швајцарската епископија бара нов истерувач на ѓаволи

Ана Ололовска

Кинез истрчал маратон во дневната соба

Ана Ололовска

ВИДЕО: Зошто не смее да се вози по поплавена улица?

Ана Ололовска

Татјана Бакалчук е најбогатата жена во Русија со богатство од 1,4 милијарди долари

Ана Ололовска

Високи казни за берење кокичиња на турската планина Спил

Ана Ололовска