На Мареј му ги вратија патиките и свадбениот прстен

Од:

Поранешниот најдобар светски тенисер Енди Мареј ги доби назад своите патики и свадбениот прстен, кои му беа украдени од пред хотелската соба спроти неговиот прв натпревар на тенискиот турнир во Индијан Велс.

Британскиот тенисер откако се ожени во 2015 година свадбениот прстен кога настапува на турнирите најчесто го чува врзан за врвките на патиките. Мареј истото го направи и на Индијан Велс каде по вчерашниот тренинг се вратил во хотелската соба, но притоа ги оставил патиките да се проветрат пред влезната врата.

Шкотскиот тенисер објави молба на социјалните мрежи да му се помогне во потрагата по прстенот и патиките, која вроди со плод.

– Дали ми верувате? (Патиките) сè уште смрдат, но тука се. Се врати и свадбениот прстен и повторно сум добар со сопругата. Одиме!, објави Мареј во видеопорака со која им се заблагодари на сите кои помогнале во потрагата по украдените предмети.

Би можело да ве интересира

На Мареј му ги украдоа патиките и свадбениот прстен

Ана Ололовска

Мареј: Сакам да играм што е можно почесто до крајот на годината

Ана Ололовска

Мареј доби вајлд-карта за турнирот во Сан Диего

Ана Ололовска

Мареј: На Циципас му треба двојно повеќе време за да оди во тоалет, отколку на Безос во вселената

А1он

Мареј нема да игра во Дубаи, му се роди четвртото дете

Жарко Настоски

Поранешните шампиони Ким Клајстерс и Енди Мареј ќе настапат на УС опен со специјална покана

Жарко Настоски