На Д Фестивалот во Дојран ќе настапат над 50 музички ѕвезди

Единствениот музички фестивал на отворено кај нас, популарниот „Д-Фест“ годинава ќе се одржи од 12 до 14 јули во Стар Дојран со тридневна, неверојатно богата програма и фестивалски камп.

На шест музички бини ќе настапат повеќе од 50 музички ѕвезди и над 100 уметници и креативци кои ќе земат учество во бројните активности,перформанси и работилници кои ќе се одвиваат на повеќе од 20 зони на годинашново деветто издание на „Д-Фест“, изјавија организаторите од Пасворд продукција и општина Дојран.

Трите фестивалски вечери на досега најголемото издание на фестивалот,покрај музичките настапи,вклучуваат и бројни работилници, изложби, дебати, базар на уметнички дела и ракотворби и уште многу други содржини кои придонесуваат ова да биде единствена фестивалска авантура кај нас.

Сместувачките капацитети во Дојран се веќе целосно иполнети што е уште еден показател дека овој Д-Фест ќе биде најуспешен до сега. Оние кои ќе купат билети заклучно со денешниот ден,10 јули,ќе го сторат тоа по промотивни цени од 800 денари за четири дневен билет без кампување,односно по 850 денари со кампување.

Би можело да ве интересира

Ќе се уредува нова плажа на Дојранското Езеро во Сретеново

Ана Ололовска

Пратеничките на ДОМ: Амандмани на Буџетот за аерозагадувањето и колекторите во Охрид и Дојран

Ана Ололовска

Олумчев: Нема потреба од паника поради присуството на тигрестиот комарец во некои општини од југоистокот на земјата

Ана Ололовска

Средношколци од Србија на обука по органско производство во Дојран

Ана Ололовска

Канализациски крак на две улици во Стар Дојран

Ана Ололовска

Одбележување на Европскиот ден на соработка во Дојран

Ана Ололовска