„Мртовец“ оживеал, но подолго време не смеел да ја напушти мртовечницата

Од:

Пациент во болница во Колумбија бил прогласен за мртов и бил испратен во мртовечница… Но, по кусо време, роднините откриле дека тој е жив.

Хуан Хозе Муњос Ромеро (67) е примен в болница со зголемен крвен притисок. На 6 јули лекарите го прогласиле за починат. Роднините, сепак, не им верувале на лекарите, но не им било дозволено препознавање поради мерките против корона-пандемијата.

Подоцна, сепак, ќерката на пациентот некако стигнала до неговото „тело“, па видела дека татко ѝ сѐ уште дише, а очите му се отворени. Лекарите се обиделе да ја убедат дека тоа е само реакција на телото по смртта. Жената била упорна и настојувала да го однесе татко сѝ во друга клиника.

Синот на Ромеро подоцна рекол дека таа лекарска грешка дополнително му наштетило на човекот и, сега тој страда од исхемија.

Би можело да ве интересира

Бизарна смрт во Барселона – човек загинал барајќи си го телефонот во скулптура на диносаурус

Жарко Настоски

Индиска двојка за три години се селела 18 пати поради фобија од лебарки

Ана Ололовска

На денот на свадбата свекрвата дознала дека снаата и е родена ќерка

Ана Ололовска

Приказна што го шокираше светот: Го воспитувала 13 години, а потоа го завела, сега имаат бебе

Ана Ололовска

ВИДЕО: Само во Јапонија – фирма „купува“ човечки лица за 300 евра и прави морничаво реалистични маски

Жарко Настоски

Индиец се разбудил на сопствениот погреб, но починал утредента

Ана Ололовска