Мицкоски: Честитки за Тамара, Македонија вечна

Од:

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот „Фејсбук“ профил испрати честитки за Тамара по нејзиниот настап на Евросонг, со пораката „Македонија вечна“. Под неговата објава најголем дел од коментарите се со поддршка за евровизиската претставничка, но има и голем број критики што Тамара настапила како претставник на Северна Македонија.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Победничката песна е плагијат? Оригиналната нумера ја изведува пејачка од Украина – се појави и снимка

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Шведска победник на Евровизија 2023: Лорин по втор пат го однесе трофејот

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Инцидент на Евровизија: излезе на сцена сред настап на Лорин

Ана Ололовска

ВИДЕО: Уште еден фаворит за победа на Евровизија

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Лук Блек е српскиот претставник на Евровизија

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Фаворитот за победа на Евровизија ги „разнесе“ фановите со својот настап во Шведска

Предраг Петровиќ