Мет Дејмон во средновековен еп на Ридли Скот

Од:

Претстојниот еп сместен во средновековието во Франција, a режиран од Ридли Скот раскажува за еден легендарен дуел, во кој се бореле Жан де Каруж (Мет Дејмон) и Жак ле Грис (Адам Драјвер).

Се работи за „Последниот дуел” (The Last Duel)… Кога Ле Грис ја напаѓа сопругата на Каруж, Маргарит (Џоди Комер), таа јавно го обвинува и започнува борба до смрт меѓу двајцата соперници. Сценариото е напишано од Никол Холофсенер, Дејмон и Бен Афлек, којшто исто така глуми во филмот.

„Последниот дуел” ветува интензивна приказна за моќта, витештвото и храброста на Маргарит да се залага за вистината и правдата. Филмот веќе важи за еден од најочекуваните за годинава, а во кината треба да се појави на 15 октомври.

Би можело да ве интересира

Луси Лиу проговори за тензичните односи со Бил Мареј

Ана Ололовска

Шон Пен одбива да продолжи со снимање на серија доколку целата екипа не се вакцинира

Жарко Настоски

Двејн Џонсон проговори за „тешката љубов“ и „надреалноста“ на Вин Дизел

Ана Ололовска

Клинт Иствуд објави крај на својата 62-годишна филмска кариера

Ана Ололовска

Ештон Кучер ја врати картата за вселенското патување, не го пушта жена му

Жарко Настоски

Вил Смит ќе го продуцира „Алхемичарот“ на Паоло Куељо

Ана Ололовска