Мел Би веќе пет недели се бори со коронавирусот

Од:

Членката на поранешната британска поп-група „Спајс грлс“, Мел Би откри дека веќе пет седмици се бори со болеста Ковид-19.

„Замислувам во главата дека сум тука“, напиша „спајсицата“ покрај слика од Малдивите.

– „Ах, какво прекрасно место – Сонцето, кристалното сино море и целосно ’расипаното‘ однесување во вилата наречена по мене… Но, во реалноста сум завиткана во креветот и се обидувам да го надминам долготрајниов ’ковид‘,“ признава таа.

На крајот, таа порача оти „коронавирусот не е шега“!

Би можело да ве интересира

Најкусите бракови на светската сцена

Ана Ололовска

Ли Кертис во борбата против стареење

Ана Ололовска

Бригит Нилсен за мајчинството во шестото десетлетие во животот

Ана Ололовска

Дру Баримор ја обожава сопругата на својот поранешен сопруг

Ана Ололовска

Ар Кели осуден за сексуална злоупотреба на малолетнички

Ана Ололовска

Џеф Бриџис: Покрај коронавирусот, ракот е шега

Ана Ололовска