Меган Маркл на својата прва свадба на гостите им делела марихуана

Томас Маркл, татко на Меган, војвотката од Сасекс, е повторно во центарот на вниманието, откако во интервју за „Дејли меил“ откри дека на првата венчавка, неговата ќерка на гостите им делела вреќички со марихуана.

Исто така открил дека неговата ќерка, сега сопругата на британскиот принц Хари сама ја планирала својата прва свадба.

Тој рече дека бил свесен дека марихуаната била нелегална, но дека тоа не е проблем на Јамајка и дека станува збор за, речиси, обичај. Томас додаде дека ниту тој, ниту неговата ќерка не пушеле трева.

Меган се омажи во Јамајка во 2011 година за режисерот Тревор Енгелсон и со него беше две години во брак. Свадбата траела четири дена и повикала стотина гости.

Би можело да ве интересира

Меган Маркл со изборот на фустан го прекрши кралскиот начин на облекување

Ана Ололовска

Меган Меркл роди син

Татјана Ташкова

Меган Маркл ќе се врати на глумата откако ќе роди деца

Наум Локоски

Личната помошничка на Меган Маркл дала отказ поради притисок на работа

Наум Локоски

Универзитетот на Меган Маркл го користи нејзиниот лик за да привлекува студенти

Наум Локоски

Принцот Хари и Меган Маркл добија кралско пиво

Наум Локоски