Меган Маркл ќе го позајми гласот во цртан филм на Дизни

Од:

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл – сопруга на британскиот принц Хари, потпиша договор со Дизни за позајмување на својот глас. 3асега не се соопштува насловот на договорениот проект.

За возврат, продукциската куќа ќе дари свои средства на добротворното здружение за заштита на слонови „Elephants without borders“ (Слонови без граници).

Меган и Хари предминатата среда најавија дека се откажуваат од кралските должности за „да станат финансиски независни” и за да минуваат повеќе време во Северна Америка.

Дизни и претставниците на Меган засега не ги коментираат овие наводи.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Хари и Меган го објаснија својот чекор: Немавме избор

Ана Ололовска

Џонсон: Велика Британија им посакува се најдобро на Хари и Меган

Ана Ололовска

Таткото на Меган Маркл: Се срамам од неа и од Хари

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Се појави снимка во која принцот Хари бара работа за Меган

Ана Ололовска

Вилијам тажен за одлуката на брат му Хари: Не можам веќе да го подржувам

Ана Ололовска

Кралицата Елизабета за утре закажа кризен состанок со принцот Хари

Ана Ололовска