Меган Маркл ќе го позајми гласот во цртан филм на Дизни

Од:

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл – сопруга на британскиот принц Хари, потпиша договор со Дизни за позајмување на својот глас. 3асега не се соопштува насловот на договорениот проект.

За возврат, продукциската куќа ќе дари свои средства на добротворното здружение за заштита на слонови „Elephants without borders“ (Слонови без граници).

Меган и Хари предминатата среда најавија дека се откажуваат од кралските должности за „да станат финансиски независни” и за да минуваат повеќе време во Северна Америка.

Дизни и претставниците на Меган засега не ги коментираат овие наводи.

Би можело да ве интересира

Принцот Чарлс го откри рецептот за неговиот омилен појадок

Ана Ололовска

Принцот Ендрју во спор поради наводен долг од пет милиони фунти

А1он

Фотографии од принцот Луис по повод вториот роденден

Ана Ололовска

Принц Вилијам: Британија е во најдобро издание во криза

Ана Ололовска

ВИДЕО: Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон ги изненадија децата на болничарите

Ана Ололовска

Принцот Чарлс не е повеќе во самоизолација

Ана Ололовска