ВИДЕО: Маж фрли јајца кон Чарлс и Камила: Оваа земја е изградена врз крвта на робовите

Од:

Британската полиција уапси маж откако фрли јајца кон кралот Чарлс Втори и неговата сопруга.

Кралската двојка беше пречекана од градските челници, но одеднаш еден човек излета од толпата и фрли по три јајца.

Демонстрантот се слушнал како извикува „оваа земја е изградена врз крвта на робовите“, па околу четворица полицајци го собориле на земја.

Гледачите во толпата почнаа да скандираат „Боже чувај го кралот“ и „срам да ти е“ на човекот.

Би можело да ве интересира

Кралот Чарлс Трети е седмиот британски монарх на поштенски марки, прв без круна

Ана Ололовска

Чарлс и Вилијам немаат коментар за книгата на Хари

Нови банкноти со ликот на британскиот крал Чарлс, но и старите нема да бидат исфрлени од употреба

А1он

Русија: На кралот Чарлс му е кажано да не контактира со руската амбасада

А1он

Кралот Чарлс го слави својот 74-ти роденден

А1он

Британскиот крал Чарлс Трети ќе биде крунисан во мај идната година

Ана Ололовска