Маск потврди дека има близнаци со колeшка од „Тесла“

Од:

Елон Маск потврди за „Пејџ сикс“ дека добил близнаци со Шивон Зилис, извршна директорка на неговиот стартап за вештачка интелигенција „Неуралинк“.

dobivaj vesti na viber

Милијардерот им се заблагодари на новинарите на порталот кои му се јавиле да ја проверат информацијата и му честитале.

„Браво за големите семејства“ додаде тој во интервјуто за „Пејџ сикс“.

Запрашан уште колку деца би сакал да има, Маск рекол: „Што повеќе. Сакам да го поминувам слободното време со нив и да бидам добар татко. Моите најстари деца сега се на факултет, а тинејџерите не сакаат да поминуваат многу време со своите родители. Посакувам да беше поинаку.“

За потсетување, Илон и Шивон добија близнаци во ноември 2021 година, но оваа информација дури сега стана јавна. „Бизнис-инсајдер“, кој доби пристап до судските документи, пишува дека Маск и мајката на близнаците поднеле барање до судот децата да го имаат презимето на нивниот татко и презимето на нивната мајка како дел од нивното средно име.

Судија од Тексас го одобрил барањето еден месец подоцна.

Би можело да ве интересира

Доаѓа револуција: Маск наскоро ќе претстави робот кој може да ви биде пријател

А1он

Илон Маск: Правете повеќе бебиња за да ја одржиме цивилизацијата

А1он

Мајката на Илон Маск искрено: „Спијам во гаража кога ќе го посетам“

Горан Наумовски

Маск продаде акции на „Тесла“ за 6,9 милијарди долари

А1он

Маск нема да го купува „Твитер“

Илон Маск со семејството го посети папата Франциско