Марџ го изневер Хомер со Лејди Гага

Од:

Во цртаните филмови е се можно, особено ако станува збор за „Симпсонови“, еден од најпопуларните анимирани филмови во светот.

Во специјалната епизода, ликот на Лејди Гага, контроврезната пејачка, е фатен како се бакнува со Марџ Симспон, сопругата на Хомер.

Ова не е прв пат Лејди Гага да се појави во „Симпсонови“. Овој пат, таа ја смени облеката 18 пати, а се појави и во познатиот фустан од месо. Досега во „Симпсонови“ се појавиле повеќе познати фаци, како Елизабет Тејлор, Мајкл Џексон, Тони Блер, Барак Обама, Карла Бруни.

 

Би можело да ве интересира

„Вознемирена земја“ во ко-авторство на Кумјана Новакова номиниран за најдобар документарен филм во Кан

Ана Ололовска

Поетскиот филм „Летна соната за мојот град“ со признание во Лос Анџелес

Ана Ололовска

Поетскиот филм „Летна соната за мојот град“ со признание во Лос Анџелес

Недела на италијанскиот филм-„Бајки“

Предраг Петровиќ

Премиера на првиот долгометражен документарен филм за Конески – „Јанѕа“

Ана Ололовска

Конкурс за филмска рецензија на младинското здружение „Култура Бета“

Ана Ололовска