ВИДЕО: Манекен почина на ревија во Сао Паоло

Од:

Манакен кој учествуваше на модната недела во Сао Паоло падна и почина за време на ревија.

Според бразилските медиуми, 26-годишниот модел Талес Соарес бил превезен во болница, каде лекарите констатирале смрт.

Публиката првично неговиот пад го протолкувала како дел од шоуто.

Би можело да ве интересира

Клаудија Шифер се сликаше гола

Ирина Шајк – најпопуларната бикини-манекенка за ова лето

Ана Ололовска

„Гучи“ ја воведува вештачката интелигенција во модата

Ана Ололовска

Очилата за сонце имаат рок на траење

Ана Ололовска

Првиот ангел на Викторија Сикрет со облини

Нова Адидас колекција на облека и обувки во соработка со Бијонсе

Ана Ололовска