Македонецот Зоран Петровски победи во бугарскиот „Survivor“

Од:

Македонецот Зоран Петровски е победник на шестата сезона на бугарското шоу „Преживеан: Скриениот идол“ кое се емитуваше на на bTV.

dobivaj vesti na viber

39-годишниот Зоран ја доби главната награда од 150.000 лева, пренесоа бугарските медиуми.

Македонскиот режисер, кој веќе 20 години живее во Бугарија, е роден во Скопје. Заедно со актерката Силвија Петкова, која ја запозна додека работеше на серијата „Револуција Z“, во која таа глумеше, имаат 5-годишен син.

„Чувството на победа е одлично. Ви благодарам. На Филипините се споив со местото, со природата и играта. Бев вистински од почеток до крај“, изјави Петровски по победата, кој зад себе има режирано многу серии и реклами, а работи и на снимање филмови.

Гласањето беше на Филипините, а гласовите беа прочитани во емисија во живо во Софија. Македонецот ја однесе победата со освоени 7 гласови од 9-членото жири. За главната награда се бореа и двете девојки Карин Коли и Ганка Статева.

Според многумина Зоран со своите потези ја направи сезоната возбудлива и непредвидлива.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Скапо го платив кафето со Венко, ме избркаа од работа: Лиде Лиде за популарната средба со Филипче

Ана Ололовска

Истражување: Луѓето кои се опседнати со славните имаат пониски когнитивни способности

Ана Ололовска

Совети за „брзо дневно зачистување“ дома

Ана Ололовска

Златните риби можат да насочуваат роботски возила кон копно

Ана Ололовска

Највозрасната жена на светот наполни 119 години

Ана Ололовска

Oсвоила над 200.000 евра во казино во Франција за Нова година

Ана Ололовска