Македонецот Зоран Петровски победи во бугарскиот „Survivor“

Од:

Македонецот Зоран Петровски е победник на шестата сезона на бугарското шоу „Преживеан: Скриениот идол“ кое се емитуваше на на bTV.

39-годишниот Зоран ја доби главната награда од 150.000 лева, пренесоа бугарските медиуми.

Македонскиот режисер, кој веќе 20 години живее во Бугарија, е роден во Скопје. Заедно со актерката Силвија Петкова, која ја запозна додека работеше на серијата „Револуција Z“, во која таа глумеше, имаат 5-годишен син.

„Чувството на победа е одлично. Ви благодарам. На Филипините се споив со местото, со природата и играта. Бев вистински од почеток до крај“, изјави Петровски по победата, кој зад себе има режирано многу серии и реклами, а работи и на снимање филмови.

Гласањето беше на Филипините, а гласовите беа прочитани во емисија во живо во Софија. Македонецот ја однесе победата со освоени 7 гласови од 9-членото жири. За главната награда се бореа и двете девојки Карин Коли и Ганка Статева.

Според многумина Зоран со своите потези ја направи сезоната возбудлива и непредвидлива.

Би можело да ве интересира

92-годишниот медиумски магнат се вери со 25 години помладата девојка: Да ја поминеме втората половина од животот заедно

Предраг Петровиќ

Објавена листата на најсреќни нации во светот, Македонија последна во регионот

Ана Ололовска

ВИДЕО: Водителка се онесвести во програма во живо

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Снимка од пензионер кој полуде и брка мотоциклист со автомобил додека не го собори

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Хари Стајлс го прекина концертот поради еден пар: Дали сте сигурни дека сте подготвени?

Предраг Петровиќ

Чисти куќи целосно гола: „Има чудаци кои сакаат две работи“

Предраг Петровиќ