Мајли Сајрус на фестивал во Приштина што го организира Дуа Липа

Од:

Ѕвездата на светската поп-музика Мајли Сајрус летово ќе гостува во Приштина, кадешто ќе настапи на фестивалот СаниХил, кој ќе се одржи од 2 до 4 август.

Како што јави дописникот на МИА од Приштина, веста за доаѓањето на американската пејачка преку официјалната веб-страница на фестивалот ја потврди неговата основачка, познатата британска пејачка со потекло од Косово, Дуа Липа.

Годинешното издание на СаниХил е второ по ред, а главна ѕвезда на минатогодишното издание беше токму Дуа Липа.

Би можело да ве интересира

Новогодишна елка и базар на плоштадот во Скопје

Татјана Ташкова

Нова песна на „Ареа“ – „Те спомнувам“

Ана Ололовска

Пензионерка од Англија е опседната со Мурињо, има 38 тетоважи за Специјалниот

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Ловци спасија заробен елен, неговата реакција е неверојатна

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Е.Т. се врати на Земјата после 37 години

Ана Ололовска

Се ближи крајот на „Симпсонови“?

Татјана Ташкова