„Мајкрософт“ се здружи со Бе-Ем-Ве за воведување Скајп во автомобилите

Од:

„Мајкрософт“ и Бе-Ем-Ве го проширија своето партнерство за да овозможат користење на Скајп во автомобилите со АјДрајв систем на германската компанија.

dobivaj vesti na viber

Бе-Ем-Ве е еден од првите производители на автомобили кој овозможи користење на Офис 365 во своите возила, а најновата опција треба на бизнисмените да им овозможи да одржуваат Скајп состаноци преку новиот систем.

Системот ќе работи така што ќе активира нотификации за состаноци и на возачите ќе им овозможи да воспостават комуникација без потреба за рачно внесување на конференциски број. Бе-Ем-Ве ќе овозможи и подобра интеграција на календарот, контактите и листата на обврски.

Компанијата планира да овозможи Скајп за Бизнис опција во Франција, Германија и Велика Британија, а подоцна и во другите земји.

Бе-Ем-Ве претходно најави дека планира во своите автомобили да користи дигитален асистент на „Мајкрософт“ под името „Коратана“.

Би можело да ве интересира

Калифорнија од 2035 година ги забранува новите автомобили со мотори на внатрешно согорување

А1он

25.000 нарачки за помалку од една минута, клиентите ја урнаа страницата

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Премиера на целосно новата Toyota bZ4X

Ана Ололовска

Премиера: Новата Opel Astra пристигна во Македонија

Ана Ололовска

Мајкрософт: Цел на руска информативна шпионажа се 42 земји кои и помагаат на Украина

А1он

Peugeot и Opel доминантни со своите гами на електрични и plug-in хибридни возила

Ана Ололовска