Мајката на познатиот актер доживеа тешка сообраќајна несреќа

Од:

Мајката на актерот Расел Бренд имаше тешка сообраќајна несреќа во англискиот град Брентвуд што беше предизвикана од возач на друг автомобил. По несреќата виновникот побегнал.

Популарниот комичар со неговата мајка Барбара е многу близок, а несреќата се случила додека оделе кај наследникот за да ја чува ќерката.

Бренд кариерата ја започна со стенд-ап комедија, а потоа работел и како телевизиски презентер.

Тој повремено работи и како радио водител.

Би можело да ве интересира

Расел Бренд обвинет за силување и сексуален напад

Горан Наумовски