Мадона за 1,5 милиони долари ќе изведе две песни на Евровизија

Од:

Мадона ќе потпише договор вреден 1,5 милиони долари за изведување на 2 песни на натпреварот за песна на Евровизија 2019-та, што ќе се одржи во Тел Авив, Израел, пренесуваат светските медиуми.

Според медиумите појавувањето на Мадона на Евровизија ќе го финансира милијардерот Силван Адамс. Како што пренесуваат медиумите, договорот најверојатно ќе биде потпишан од страна на Силван Адамс и менаџментот на Мадона во следните неколку дена.

Тел Авив оваа година ќе биде домаќин на натпреварот за песна на Евровизија 2019-та. Евровизија 2019 ќе биде 64 издание на фестивалот Евровизија. Домаќин ќе биде Израел која победи на Евровизија 2018-та во Португалија со претставничката Netta – Toy.

Би можело да ве интересира

Косово одбиено да учествува на Евровизија

Ана Ололовска

Тамара најдобар годинашен женски евровизиски вокал

(ВИДЕО) Заев: Тамара и тимот станаа херои на земјата и силен глас за гордоста со која девојките и жените се борат за остварување на своите права

Ана Ололовска

Тамара седма на Евросонг, прва по гласовите на стручното жири

Татјана Ташкова

Копров и се извини на Србија: Лично чувствувам потреба да им се извинам на колегите и братска Србија

(ВИДЕО) Царовска: Северна Македонија е на врвот на евровизиската победничка листа со пораката за родова еднаквост и за прифаќање на различностите

Ана Ололовска