Мадона ќе режира автобиографски филм

Од:

Мадона ќе го режира својот биографски филм, во продукција на студиото Universal. Сценарист на филмот ќе биде Дијабло Коди.

– Сакам да го пренесам тоа неверојатно патешествие во коешто животот ме вовлече како музичарка, филмска уметница и танчерка – како личност која се обиде да направи свој пат во овој свет. Во фокусот на филмот ќе биде музиката. Музиката ме одржуваше… Навистина ме одржуваше во живот. Има толку многу нераскажани и инспиративни приказни од мојот живот, и кој може да ги раскаже подобро од мене? Важно е да го споделам тоа патување, тоа возење со ролеркостер, каков што е мојот живот и мојот глас и сѐ што луѓето гледаат, изјави поп-пејачката.

Дона Ленгли, претседателка на групацијата во чија сопственост е студиото, смета дека Мадона е „најголемата поп-икона, уметничка и бунтовничка“.

– Со својот уникатен дар на создавање уметност што е достапна за секого и безгранична, таа ја обликуваше нашата современа култура на начин што малкумина го знаат. Неверојатна чест е за сите во Јуниверзал, што ќе работиме со неа, изјави Ленгли.

Би можело да ве интересира

Навршуваат 50 години од смртта на Џими Хендрикс

Ана Ололовска

ВИДЕО: Пет најскапи спотови на сите времиња – само тројца музичари се осудиле да ги платат овие цифри

Ана Ололовска

Мадона троши 120 илјади долари месечно за да се изолира во вила на Беверли Хилс

Ана Ололовска

Лејди Гага доминираше на виртуелните Ем-ти-ви музички и видеонагради

Ана Ололовска

Почина Рајли Гејл – пејачот на метал бендот „Пауер трип“

Ана Ололовска

Почина Џек Шерман, поранешен гитарист на „Ред хот чили пеперс“,

Ана Ололовска