Луксузен стан на врв од зграда на Флорида од 21 милион долари

Од:

Стан, што зафаќа цел кат од кулата „Риц-Карлтон резиденции“ во Мајами, Флорида, САД, чини 21 милион долари и е навистина фантастично, луксузно место за живеење.

Таканаречениот „пентхаус“ се наоѓа на претпоследниот кат на кулата, а неговата површина е 721 квадратни метри. Има четири спални соби, мини-барови, шест бањи, една голема просторија, дневна соба, семејна соба, голема кујна со фантастичен поглед, вежбалница, домашно кино и работтна соба. Ѕидовите се направени од стакло и затоа пентхаусот нуди поглед кон целата околина и центарот на Мајами.

Дел од станот е надворешна површина од 279 квадратни метри, односно тераси и летна кујна, приватен базен и градина. Дозволата за употреба беше издадена на почетокот на минатата година, а живеалиштето го купи засега неименуван Американец.

Би можело да ве интересира

Погон за слатки во Лондон претворен во луксузен стан

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стариот училишен автобус го претвори во фасцинантен модерен стан: Секој би сакал да живее тука

Ана Ололовска

Нови уникатни зданија најавени за годинава и наредниот период

Ана Ололовска

Кејт Винслет го продава својот стан во Њујорк

Ана Ололовска

ВИДЕО: Уметничката Кет вон Ди го претвори својот дом во „Земја на чудата“

Ана Ололовска

Луксузен стан од еден милион евра направен во викторијанска бања

Ана Ололовска