Лилјана Петровиќ по смртта на Тоше ја промени професијата, таа повеќе не е менаџерка и не се занимава со музика

Од:

Менаџерката на музичката легенда Тоше Проески иако доживеа голем успех во шоу бизнисот по смртта на пеачот одлучи да ја промени својата професија и целосно да се повлече од јавната сцена.

Петровиќ се грижеше за кариерата на Проески по запирањето на неговата соработка со продукциската куќа Авалон, за на крајот да замине во „Award Entertainment“.

Таа денес се занимава со работа која нема допирна точка со естрадата и шоу бизнисот, живее и работи во Ниш каде се занимава со одгледување на лаванди, пренесуваат српските медиуми.

Петровиќ беше сопатник на Тоше во кобната сообраќајна несреќа што се случи на 16 октомври 2007 година, но помина со полесни телесни повреди.

По несреќата, во Македонија беше изложена на жестоки и контроверзни напади од медиумите во врска со начинот на водењето на кариерата на Проески.

Би можело да ве интересира

Тринаесет години од загинувањето на Тоше Проески

Ана Ололовска

Маратонците и годинава ќе трчаат во чест на Тоше

Ана Ололовска

Крводарителска акција посветена на Тоше Проески

Ана Ололовска

Крушево се подготвува да го одбележи роденденот на Тоше

Ана Ололовска

Дванаесет години без Тоше

Ана Ололовска

Рози во чест на Тоше Проески

Ана Ололовска